Objednat dobrodružství

Termíny výprav:
1. března-10. března 2024: obsazeno
25. října - 3. listopadu 2024: obsazeno
27. února - 9. března 2025: 6 volných míst
Maximální počet účastníků: 8

Cena: 48900,- Kč

Objednávka výpravy

Co cena zahrnuje?
- dopravu tvého motocyklu z ČR do Malagy a zpět do ČR
- letištní transfer z letiště a na letiště
- dopravu tebe a stroje lodí přes Středozemní moře se spaním v kajutě
- ubytování v hotelích v Maroku se snídaní
- dopravu tebe a stroje zpět přes moře do Malagy se spaním v kajutě
- přípravu cesty a předání trasových podkladů pro navigaci
- služby dvou průvodců
- dárkový balíček

Co cena NEzahrnuje?
- tvou letenku do Malagy a zpět (cca 4-6 tis. Kč)
- pohonné hmoty
- stravování a pitný režim mimo snídaně
- volitelné pojištění

Časté dotazy

D: Jak probíhá objednávka na výpravu?
O: Po obdržení objednávky vás budeme kontaktovat. Bude zaslána zálohová faktura na registrační email. V emailu se dozvíte množství podrobností.

D: Jak přepravíte můj motocykl?
O: Tvůj motocykl, s kompletní výbavou na cestu (bagáž, oblečení, helma, boty - v taškách) odevzdáš na místě naložení v Budyni nad Ohří. Na letiště můžeš jet jen s mobilem, pasem a platební kartou. V Budyni nad Ohří si zase motocykl po návratu vyzvedneš. V případě zájmu si můžeme tvůj motocykl (za nevelký příplatek) vyzvednout přímo u tebe doma. A domu ti ho zase po návratu přivézt.

D: Jaké potřebuji v Maroku doklady?
O: Motocykl musí mít SPZ a TP. Pokud není motocykl psán na tebe, je potřeba mít vyplněnou plnou moc (na vyžádání zašleme do e-mailu). Je potřeba mít jen platný pas s platností alespoň 6 měsíců a víza nejsou nutná.

D: Na jakém motocyklu je vhodné jet?
O: Preferujeme enduro/cestovní enduro motocykly, s maximální hmotností (bez paliva) do 200 kilogramů. V případě že bys chtěl vyrazit s námi na motocyklu větším a těžším (Africa Twin 1100, Tiger 900 Rally, BMW F800GS apod.), je to možné, ale až poté, co se s námi projedeš po našich cestách v Severních čechách a my usoudíme, že je to pro tebe ok.

D: Jaké konkrétní motocykly doporučujete?
O: KTM 690 Enduro, Husqvarna 701 Enduro (obojí s přídavnými nádržemi Rade Garage, Athena apod.). "Ostré" enduro motocykly s větší nádrží, alespoň 15 litrů a olejem s sebou pro výměnu v půlce cesty. Yamaha Ténéré 700, Aprilia Tuareg 660, Honda Transalp 750, KTM 790/890 Adventure R, AJP PR7, Ducati DesertX apod. Současně jsou vhodné také stroje s nižším objemem, jako například Honda CRF 300 L Rally, Voge 300 Rally, Ze starších jakékoliv motocykly, které splňují níže a výše uvedená kritéria.

D: Musí být motocykl nějak vybaven?
O: Motocykl musí mít nádrž o kapacitě alespoň 15 litrů. Současně je nutné, aby měl pro všechny případy každý stroj svou vlastní navigaci s držákem (stačí mobil s aplikací Mapy.cz). Motocykl musí být obut do vhodných pneumatik. U ostrých enduro motocyklů doporučujeme dát dopředu o jeden zub větší kolečko. U větších cestovních endur naopak doporučujeme (není to nutné) dát o zub kolečko menší.

D: Jaké pneumatiky jsou nejvhodnější?
O: Jede se hodně po kamenitých a šotolinových cestách. Tudíž jsou vhodné pneumatiky typu Mitas E09, Mitas E10, Mitas MC23 Rockrider, Motoz Desert, Motoz RallZ, Michelin Anakee Wild, Metzeler Karoo, Dunlop D908. Naopak, nejsou úplně nejvhodnější "ostré" enduro pneumatiky, které mají větší riziko průrazu o ostré kameny. Pokud je jezdec opravdu zdatný, může jet třeba na Conti TKC80, Mitas E07 (první generace), nebo na Metzeler Enduro Sahara 3.

D: Jsou nějaké motocykly, které na vaši výpravu nedoporučujete?
O: Ano. Všeobecně všechna "těžká" cestovní endura, typu BMW F800GS, R1250GS, Yamaha Ténéré 1200, Ducati Multistrada Enduro, KTM 1190/1290 Adventure R, Triumph Tiger 800/900/1200, Moto Guzzi Stelvio 1200/V85TT, Honda Africa Twin 1000/1100, Suzuki V-Strom 650/800/1000/1050 a podobné. Pokud bys na takovém stroji přeci jen chtěl jet, přečti si prosím text o 4 odstavce výše.

D: Jak se dostanu z letiště k motorce? A naopak, po odevzdání motorky zpět na letiště?
O: V ceně máš letištní transfer k motocyklu a  zase zpět.

D: Jaké bude počasí?
O: V době výpravy bývají chladnější rána, kolem sedmi stupňů Celsia. Přes den teploty vystoupají někam k hodnotám 20-25 stupňů.

D: Co si vzít sebou?
O: Motocykl by měl být vybaven pouze "měkkými" zavazadly - bočními taškami, nebo horní rolkou či podkovou. Nutné jsou enduro/cenduro vyšší boty a běžná kolekce oblečení na 8 dnů. Tzn. že pro "normálního chlapa" stačí patery ponožky, trenky a trička. Na večer nějaké tepláky a mikinu a tenisky, ideálně Crocsy. Na sebe stačí běžné cestovní oblečení. S sebou doporučujeme mít na zádech batůžek či Camelbag s alespoň dvěma litry vody.  V noci bývá někdy dost chladno a tak doporučujeme, přestože budeme spát v hotelích,  si vzít s sebou nějaký malý a lehký spacák.

D: Kolik budu potřebovat peněz sebou?
O: V Maroku stojí benzín cca tolik co u nás. Najedeme cca 2000 kilometrů. Jídlo stojí v Maroku (s přihlédnutím k turistickým přirážkám) také zhruba tolik co u nás. Dá se odhadnout, že by vám mělo stačit si vyměnit 4000 marockých Dinárů. Ty lze poměrně snadno vybrat i v bankomatu po  příjezdu do Maroka.

D: Dá se v Maroku platit kartou?
O: Obvykle ne, ani na větších značkových pumpách.

D: Je v Maroku mobilní signál?
O: překvapivě je skoro všude, i v pouštích, 4G signál. Je možné si zakoupit datovou SIMku, v ceně cca 100 Kč za 5GB dat. Doporučíme kde ji koupit přímo od místního operátora.

D: Kolik najedeme kilometrů?
O: Každý den jinak. Jsou dny s rychlejšími a rovnými cestami, jindy s členitými přejezdy. Někdy to bude 300, jindy zase jen třeba 150 km denně. Celkem najedeme cca 2000 kilometrů.

V případě že máte nějaký další výše neuvedený dotaz, kontaktujte nás skrze zdejší formulář, na e-mailu, nebo na níže uvedeném telefonním čísle. Vše co víme, rádi zodpovíme.

Maroko Adventure Offem

Xixao s.r.o.
Cestovní Agentura
Stará Osada 357/13
46605 Jablonec nad Nisou
Telefon: (+420) 777 309 289
e-mail: info(zavináč)maroko-offem.cz
Vyhledávání